Vyslané hlídky policie prohlédly společné prostory v celém domě, přičemž nenarazily na nic podezřelého; našly jen vystrašené obyvatele. Protože vše nasvědčovalo tmu, že se mladý muž lekající okolí svou zbraní zavřel v bytě, byla povolána středočeská zásahová jednotka. Do jejího příjezdu místní policisté dohlíželi na to, co se v domě děje. Jejich zákroku k zajišťování bezpečnosti a pořádku však nebylo zapotřebí.

Kolem 17. hodiny už bylo po všem. V bytě, který běžně obývá, zásahová jednotka 25letého muže zadržela. Našla tam i střelné zbraně – jak krátké, tedy pistole, tak i dlouhé. Velmi záhy se ukázalo, že jde o pomůcky pro bojovou hru zvanou airsoft – tedy uzpůsobené pro střelbu kuličkami. Ty však poměrně věrně napodobují skutečné zbraně schopné zabíjet (dokonce si je kvůli tomu někdy lupiči berou na své výpravy do bank, aby obsluze nahnali strach a dosáhli vydání peněz), a tak není divu, že jejich přítomnost budí obavy.

Muž, který vyvolal zmatky a svým počínáním vylekal sousedy, putoval k výslechu na policejní oddělení. Skončil pak v cele poté, co nadýchal přes dvě promile. Je podezřelý ze spáchání trestného činu, konkrétně nebezpečného vyhrožování.