Mladý řidič tam nedal přednost při přejíždění hlavní komunikace a střetl se s dodávkou.

Komplikovanou nehodu, kvůli které musel být uzavřen příjezd silnice od Velvar, zavinil pětadvacetiletý řidič Fordu Escort. Ten jel směrem od Nové Vsi a chtěl přejet přes silnici, aby se napojil na dálnici D8. V tu dobu ale po hlavní silnici od Mělníka jel kamion odbočující k Nové Vsi a po jeho pravé straně rovně jedoucí řidič dodávky Mercedes Vito s přívěsem.

„Řidič odbočujícího nákladního vozidla ještě stačil střetu zabránit, ale vedle jedoucí mercedes si nemohl vozidla všimnout,“ vysvětlila mělnická policejní mluvčí Štěpánka Mikulenčáková.

Při střetu došlo naštěstí jen k lehčím zraněním. „Dva pacienti museli být převezeni do nemocnice Na Bulovce. Jeden s otřesem mozku, druhý se zhmožděním hrudníku. Třetího zraněného dopravili lékaři do mělnické nemocnice,“ uvedla mluvčí středočeských záchranářů Tereza Janečková. Řidič mercedesu po nárazu skončil mimo vozovku několik metrů pod úrovní silnice, kam se jeho vozidlo zřítilo. Osobní vůz zůstal na silnici.

Celkové škody na vozidlech se vyšplhaly na přibližně 920 tisíc korun, dalších dvacet tisíc bude stát oprava narušených svodidel u silnice. Policisté varují před nebezpečností křižovatky. Průměrně tam dochází asi k jedné nehodě týdně. Letos se jich tam stalo více než čtyřicet dopravních nehod.