Mělnická policejní mluvčí Markéta Johnová potvrdila, že policie prověřuje od začátku roku zatím dva na sobě nezávislé případy loupežných přepadení mladých žen, ke kterým došlo v nočních hodinách v na území města. „Policisté oba případy vyšetřují jako loupež,“ potvrdila.

K prvnímu případu došlo už před dvěma týdny. Žena skončila po přepadení s vážnějšími zraněními v nemocnici. „Případem se zabývají mělničtí policisté ve spolupráci s kolegy z Krajského ředitelství policie Středočeského kraje intenzivně. Postupují standardním způsobem. Vzhledem ke stádiu případu nebudeme zatím poskytovat žádné bližší informace,“ uvedla Johnová.

Kriminalisté zveřejnili video z průmyslových kamer ve městě, na kterém je útočník zachycen. Podle mluvčího policie Jakuba Vinčálka došlo k napadení v noci v 1:40. „Zatím neznámý muž fyzicky napadl ženu a pokusil se jí odcizit všechny osobní věci," vysvětlil krátce po napadení s tím, že tento skutek byl kvalifikován jako zločin loupeže.

Na sociálních sítích příběh oloupené ženy zveřejnila kamarádka, která zároveň žádá všechny o sdílení, aby byl pachatel dopaden. Mluví se i o pokusu o znásilnění, ale to policejní mluvčí Jakub Vinčálek nepotvrdil. „Kriminalisté případ vyšetřují jako loupež," dodal.

Podle popisu bylo násilníkovi něco kolem 40 let, měl prořídlé špinavě blond vlasy a měřil něco kolem 180 centimetrů. V době útoku měl na sobě tmavé kraťasy, světlé triko a tmavou mikinu.

Policisté se zároveň obrací na možné svědky události. „Pokud by někdo měl nějaké informace, které by vedly k dopadení pachatele z obou případů, prosíme, aby se obrátil na tísňovou linku 158," řekl mluvčí.

I strážníci na nastalou situaci zareagovali a vydali několik doporučení a preventivní rady, jak se chovat obezřetně a v souladu s bezpečnostními požadavky. „Vždy řekněte rodině nebo přátelům, kam jdete a s kým a kdy se asi vrátíte,“ varují městští policisté s tím, že by si ženy vždy měly domluvit doprovod. „K cestě domů využijte rušnější místa s větší koncentrací lidí.“

S preventivními opatřeními souhlasí i Markéta Johnová. „V nočních hodinách se snažte být na ulici co nejméně osamocena, nezkracujte si cestu temnými, opuštěnými místy,“ řekla mluvčí. 

Každá žena by u sebe měla nosit jednoduché prostředky osobní obrany, jako jsou spreje, paralyzátory, osobní alarmy, klíče.  „Neostýchejte se při pocitu ohrožení přivolat policii - lepší planý poplach než poškozený život,“ dodala mluvčí.

Ke každodenní ostražitosti patří také:
Nepodléhejte nátlaku při pozvání známých i neznámých osob na nebezpečné akce plné vzrušení a experimentů.
Nenechte se vylákat na neznámá místa.
Nezanechávejte u neznámých osob kontakty na sebe, nenechte se jimi doprovázet.
Vyhýbejte se autostopu a dopravě cizími lidmi.
Nebojte se být přímé a říkat NE v okamžiku, kdy se děje něco, co nechcete.