Mělnická policejní mluvčí Markéta Johnová potvrdila, že policie prověřuje od začátku roku zatím dva na sobě nezávislé případy loupežných přepadení mladých žen, ke kterým došlo v nočních hodinách v na území města. „Policisté oba případy vyšetřují jako loupež,“ potvrdila.

K prvnímu případu došlo už před dvěma týdny. Žena skončila po přepadení s vážnějšími zraněními v nemocnici. „Případem se zabývají mělničtí policisté ve spolupráci s kolegy z Krajského ředitelství policie Středočeského kraje intenzivně. Postupují standardním způsobem. Vzhledem ke stádiu případu nebudeme zatím poskytovat žádné bližší informace,“ uvedla Johnová.

Kriminalisté zveřejnili video z průmyslových kamer ve městě, na kterém je útočník zachycen. Podle mluvčího policie Jakuba Vinčálka došlo k napadení v noci v 1:40. „Zatím neznámý muž fyzicky napadl ženu a pokusil se jí odcizit všechny osobní věci," vysvětlil krátce po napadení s tím, že tento skutek byl kvalifikován jako zločin loupeže.

Na sociálních sítích příběh oloupené ženy zveřejnila kamarádka, která zároveň žádá všechny o sdílení, aby byl pachatel dopaden. Mluví se i o pokusu o znásilnění, ale to policejní mluvčí Jakub Vinčálek nepotvrdil. „Kriminalisté případ vyšetřují jako loupež," dodal.

Kriminalisté hledají svědky, kteří by mohli útočníka identifikovat nebo napadení ženy viděli.
Policie pátrá po násilníkovi, který napadl ženu na vyhlídce

Podle popisu bylo násilníkovi něco kolem 40 let, měl prořídlé špinavě blond vlasy a měřil něco kolem 180 centimetrů. V době útoku měl na sobě tmavé kraťasy, světlé triko a tmavou mikinu.

Policisté se zároveň obrací na možné svědky události. „Pokud by někdo měl nějaké informace, které by vedly k dopadení pachatele z obou případů, prosíme, aby se obrátil na tísňovou linku 158," řekl mluvčí.

Kvůli rozsáhlým opravám největšího pražského viaduktu budou vlaky z Kralup odjíždět až o čtvrt hodiny dříve. Vlaky pojedou přes holešovické nádraží.
Začíná výluka na železniční trati do Prahy

I strážníci na nastalou situaci zareagovali a vydali několik doporučení a preventivní rady, jak se chovat obezřetně a v souladu s bezpečnostními požadavky. „Vždy řekněte rodině nebo přátelům, kam jdete a s kým a kdy se asi vrátíte,“ varují městští policisté s tím, že by si ženy vždy měly domluvit doprovod. „K cestě domů využijte rušnější místa s větší koncentrací lidí.“

S preventivními opatřeními souhlasí i Markéta Johnová. „V nočních hodinách se snažte být na ulici co nejméně osamocena, nezkracujte si cestu temnými, opuštěnými místy,“ řekla mluvčí. 

Každá žena by u sebe měla nosit jednoduché prostředky osobní obrany, jako jsou spreje, paralyzátory, osobní alarmy, klíče.  „Neostýchejte se při pocitu ohrožení přivolat policii - lepší planý poplach než poškozený život,“ dodala mluvčí.

Ke každodenní ostražitosti patří také:
Nepodléhejte nátlaku při pozvání známých i neznámých osob na nebezpečné akce plné vzrušení a experimentů.
Nenechte se vylákat na neznámá místa.
Nezanechávejte u neznámých osob kontakty na sebe, nenechte se jimi doprovázet.
Vyhýbejte se autostopu a dopravě cizími lidmi.
Nebojte se být přímé a říkat NE v okamžiku, kdy se děje něco, co nechcete.

Ilustrační foto
Z Mělníka pojedou vlaky do Prahy i po půlnoci