Podle mělnického policejního mluvčího Václava Tichého muž loni na podzim před pátou hodinou ranní právě opouštěl noční podnik ve Fűgnerově ulici, když se na něho nalepili dva mladíci. Nebyl přitom právě střízlivý. Přesto mu záhy došlo, že něco nehraje.

Mladíci nejdříve muže chytili každý z jedné strany kolem ramen, kráčeli s ním a debatovali. Záhy se ale jejich chování změnilo.

„Jeden z nich do muže strčil, až upadl na zem, přitom mu jeho náhodný známý sebral peněženku, ve které bylo sto padesát korun," řekl policista.

Napadený muž vzal raději nohy na ramena. Začal utíkat směrem k Bezručově ulici a cestou zahnul do Smetanovy. Tam měl ale smůlu, zakopl a upadl. To už se k němu blížili jeho pronásledovatelé. „Když ho dostihli, přišel pod pohrůžkou násilí o mobilní telefon," připomněl Václav Tichý. Ranaři pak své oběti ještě servali z krku dva řetízky a sebrali mu cigarety.

Napadený muž měl po nepříjemném ranním dobrodružství povrchová zranění, k lékaři ale odmítl jít.

Po měsíci zadrželi policisté oba útočníky, muže ve věku devatenáct a jednadvacet let, které stíhají za spáchání trestného činu loupeže.