První viník se objevil kolem sedmnácté hodiny večer přímo v Kralupech, když nezvládl řízení a naboural do dopravního značení a do obrubníku u chodníku. Z místa nehody ujel. Podle mělnické policejní mluvčí Markéty Johnové ho však policisté dopadli během několika minut a při dechové zkoušce opakované nadýchal přes dvě promile alkoholu. „K nehodě i k tomu, že před jízdou pil, se policistům přiznal,“ uvedla mluvčí.

Druhý hříšník boural asi tři hodiny poté u Chvatěrub. „Šestatřicetiletý řidič na rovném úseku mezi obcemi Veltrusy a Kozomín nezvládl řízení a po sjetí do příkopu se s vozidlem převrátil na střechu,“ řekla Johnová s tím, že policisté ho po příjezdu na místo podrobili dechové zkoušce na přítomnost alkoholu. Ta byla pozitivní. Řidič opakovaně nadýchal hodnotu vyšší než 1,6 promile. „S naměřenými hodnotami souhlasil a lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu nepožadoval,“ řekla policejní mluvčí. Hlídka mu na místě zadržela řidičský průkaz. Následně byl řidič převezen zdravotnickou záchrannou službou na vyšetření do jedné z pražských nemocnic. Policisté na místě navíc zjistili, že řidič má u vozidla již více než čtyři měsíce propadlo technickou kontrolu.

Ve stejný den, jen o hodinu později, zastavila hlídka v Kralupech řidiče vozidla Ford. Čtyřiačtyřicetiletý muž řídil i přes to, že měl až do listopadu příštího roku platný zákaz řízení všech motorových vozidel. Ten je nyní podezřelý z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí.