Že se s jejím strojem děje nějaká čertovina, zjistila motorkářka čtyři hodiny po půlnoci. Díky elektronickým vychytávkám, jimiž je motocykl vybaven, dostala upozornění, že ačkoli ona odpočívá v posteli, její motorka se vydala na cesty. Nechybělo ani bližší určení oblasti, kdy se pohybuje. Majitelka tudíž věc nejen oznámila na tísňovou linku 158, ale okamžitě vyrazila do akce i ona: s kamarádem vyjeli po zlodějově stopě.

Zanedlouho bylo po všem. „Po krátké době byl na cestě v polích mezi Větrušicemi a Husincem na Praze-východ nalezen odcizený motocykl v hodnotě přes dvě stě tisíc korun. V blízkém okolí policisté z Obvodního oddělení Odolena Voda dopadli i řidiče, který se následně doznal,“ shrnula Hašlová překotný vývoj událostí.

Třiačtyřicetiletý muž pak vysvětloval, co se odehrálo. Nepohodl se prý s manželkou, a tak v úterý velmi časně ráno, vlastně uprostřed noci, vzal z domova přilbu – a v Letovské ulici v Letňanech pak sebral zaparkovanou motorku. Té si prý všiml už předtím; cestou domů…

„Po zadržení mu policisté ještě téhož dne sdělili podezření ze spáchání přečinu neoprávněné užívání cizí věci,“ podotkla Hašlová k vývoji případu. V případě odsouzení by podle jejích slov mohl být uložen trest odnětí svobody až na dva roky.