Minulý týden proběhly dvě kontroly, které na sebe nijak nenavazovaly. Ta první v pátek ve večerních hodinách a za nepříznivého počasí v lokalitě Baraba za účasti Policie České republiky.

„Zhruba dvakrát ročně spolupracujeme s policií, která kontroluje také veřejné vyhlášky. Letos to proběhlo v rámci kontrol na konci prázdnin,“ uvedl Jan Macholda, jednatel České rybářské svazu, místní organizace Mělník.

Do správního řízení bylo po páteční kontrole předáno okolo patnácti rybářů, kteří porušovali obecní vyhlášky – parkování, nocování.

„V pátek bylo zkontrolováno zhruba 30 rybářů, kteří měli na lovných místech pořádek (děkujeme) a z rybářského hlediska se až na jedno napomenutí chovali jako opravdoví rybáři, kteří ctí pravidla,“ poděkovali strážci.

Co u vás rozhodne komunální volby? Zapojte se do velké ankety Deníku ZDE.

To hlavní přišlo o den později. „V sobotu byla na upozornění odhalena mezinárodní skupina pytláků, po kterých rybářská stráž šla už delší dobu. Jednalo se o pět osob z Bulharska, Rumunska a Ukrajiny, kteří kladli šňůry a zakládky podél Labe a Sidonky,“ uvedli mělničtí strážci a zároveň poděkovali všímavým kolegům za upozornění. „I když to nemusí vyjít napoprvé, protože RS není zásahovka, je důležité pytláky nevyplašit, aby je strážci mohli chytit přímo při činu,“ dodali závěrem.

Podle Macholdy bylo pět mužů na místě legitimováno a předáno do správního řízení. Celá akce se obešla bez zásahu policie. Jaký postih muže čeká, rozhodne úřad.