"Krátce po sedmé večer nám anonym nahlásil bombu v nemocničním zařízení v Kralupech nad Vltavou. V současné době je tu několik bezpečnostních složek, které kontrolují prostory nemocnice," uvedl v pátek mluvčí středočeské policie Pavel Truxa. Podle něj však nebyla nutná všeobecná evakuace. "Evakuovali jsme pouze pacienty, kteří nejsou upoutáni na lůžko. Ostatní zatím nebyli potřeba. Vše ukáže další situace," doplnil Truxa.

Kolem desáté večer středočeská hejtmanka Petra Pecková oznámila, že evakuakce končí. "Všechny zasahující složky skvěle spolupracovaly. Evakuovaných bylo 130 pacientů, zejména z léčebny dlouhodobě nemocných," uvedla hejtmanka na sociální síti. Výhružku odsoudila a vyjádřila naději, že policie pachatele brzy dopadne.

Policie po pachateli pátrá.

Na zásahu v nemocnici se podílelo 15 jednotek hasičů a mluvčí středočeské záchranky Monika Nováková posléze potvrdila, že na místo vyjely tři záchranářské posádky, lékař a inspektor provozu. "Z oddělení LDN bylo evakuováno 56 lidí, dva imobilní pacienty, kteří jsou trvale připojení na kyslíku, jsme převezli k observaci na jiná oddělení - ženu do mělnické a muže do slánské nemocnice," řekla a dodala, že pacientů na lůžkách se evakuace netýkala.