Poprvé měl loni zahradničit od dubna do července, kdy nejprve nechal tři rostliny doma vyklíčit. „Potom je přesadil do květináčů a dovezl k železniční trati, kde je nechal vyrůst a pravidelně je chodil zalévat. V červenci je sklidil a použil pro vlastní potřebu,“ uvedl Truxa. S tím, že část sušiny posloužila ke kouření, ze zbylých listů si muž připravil mast.

Stejný postup až po fázi sklizně – opět se jednalo o tři „kytky“ – pak zopakoval ještě v době od července do září. Tehdy však spadla klec, když požádal kamaráda, aby ho na místě vyzvedl a i se sklizenými rostlinami odvezl. Auto zastavila policejní hlídka, jejíž pozornosti převážený náklad neunikl. Rostlinný materiál policisté zabavili a poslali na expertizu na pracoviště kriminalistických techniků v Kladně. Odborné vyjádření potvrdilo, že šlo o kilo a čtvrt konopí; přesně 1266 gramů.

Zmiňované zahradničení na sluníčku může být poukázkou na pobyt v chládku. Plyne to alespoň z Truxova vyjádření na adresu podezřelého: „V případě odsouzení může skončit na jeden rok až pět let za mřížemi.“