„Neznámý pachatel v nestřeženém okamžiku odcizil z otevřené kabelky peněženku i s doklady a s platební kartou," řekl k případu koordinátor územního odboru Mělník Policie ČR Tomáš Svoboda.

Za poslední dva týdny bylo podobných případů přímo v Mělníku šest. A ve všech případech přišli majitelé i o platební karty. Za to pachatelům v případě dopadení a odsouzení hrozí až dva roky za mřížemi.

Ilustrační foto
Nominujte nejkrásnější vánoční strom z Mělnicka do oblíbené ankety čtenářů

Krádeží přitom bude v nadcházejících týdnech ještě přibývat, v nákupních centrech, na vánočních trzích, adventních koncertech. Všude tam, kde bývají davy lidí.

Týden před Vánoci bude město ve spolupráci s městskou a státní policií pořádat preventivní akci Bezpečný nákup. Strážníci a policisté budou v několika nákupních centrech upozorňovat zákazníky na nebezpečné situace, které mohou vést ke krádežím. „Lidé musí být opatrnější na osobní věci v nákupních vozících i v kapsách," dodal Svoboda.

Vánoce už v listopadu se konaly ve velké zasedací místnosti Městského úřadu v Mělníku. Pro dárky si přišly děti z pěstounských rodin.
Mělníku chybí pěstouni. Za poslední tři roky se nepřihlásil žádný žadatel

Deník u obchodních center v Mělníku udělal průzkum, jak si zákazníci střeží své osobní věci při nákupech. Většina z nich je opatrná, stále jsou ale vidět opuštěné nákupní vozíky s taškami nebo kabelkami pověšenými na háčcích, zatímco jejich majitelé o kus dál nakupují.

K průzkumu patřila i videoanketa na stejné téma, v přiložené galerii najdete odpovědi respondentů.