Nalezená munice pochází z války

Borek – Hledač kovů našel v lesním porostu neodpálenou válečnou munici. Šlo o dělostřelecké náboje, ruční granáty a zapalovače do granátů z druhé světové války. Policisté část odvezli k likvidaci pyrotechnikům, zbytek odpálili na místě.

Čtyři šoféři před jízdou pili

Mělník – Mělničtí policisté se v posledních dnech zaměřili na alkohol u řidičů a dodržování rychlosti. Během bezpečnostní akce zkontrolovali 252 vozidel. Přestupku se dopustilo 31 řidičů. Ve 27 případech to vyřešili policisté pokutami. Nejčastějším prohřeškem, a to v devíti případech, bylo překročení rychlosti. Pod vlivem řídili čtyři šoféři. Tři z nich nadýchali do jednoho promile, ti mají na krku přestupek. Jednomu policisté naměřili více než jedno promile. Nyní je proto podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za to mu hrozí vězení až na jeden rok nebo pokuta. 

Kradl v obchodě drogistické zboží

Neratovice – Devatenáctiletý lapka si naložil do batohu drogistické zboží za 1500 korun a chtěl zmizet bez placení. Vzhledem k tomu, že jde o známou firmu, může jít do vězení až na tři roky. 

Zatajení nálezu je trestné

Mělník – Mělničtí policisté pátrají po pachateli, který našel peníze a neodevzdal je. Muž, který přišel o desítky tisíc korun, nechal ležet peněženku na autě a rozjel se. Policisté upozorňují, že pokud nálezce neodevzdá nalezenou věc a nechá si ji, dopouští se trestného činu. Může pak strávit až rok za mřížemi.