Pracovník ostrahy zavolal na místo incidentu strážníky městské policie. Lupička se strážníkům ke krádeži doznala a celá věc byla postoupena příslušnému správnímu orgánu při městském úřadě. Zboží bylo potom nepoškozené vráceno zpět na prodejnu.

Zatajuje vlastní majetek

Mělník – Policisté obvinili dvaačtyřicetiletého muže, který je podezřelý z porušení povinnosti učinit pravdivé prohlášení o majetku. Podle mělnické policejní mluvčí Markéty Johnové trestní zákoník stanovuje za toto protiprávní jednání trest odnětí svobody až na jeden rok nebo zákaz činnosti. „Muž byl vyzván písemně finančním úřadem k podání prohlášení o majetku v rámci daňového řízení,“ řekla Johnová s tím, že si zásilku osobně převzal už v červnu loňského roku. Toto daňové řízení je proti němu vedeno z důvodu vymáhání daňového nedoplatku. Podezřelý však na výzvy nereagoval a požadované prohlášení neučinil. I přes to, že osoba nic nevlastní, je povinna tuto skutečnost sdělit do patnácti dnů ode dne doručení výzvy. Možnosti doručení má vždy dlužník popsané v doručené výzvě. 

Policie kontrolovala rybáře

Mělnicko – Místní policisté opět kontrolovali rybáře společně s rybářskou stráží, jak dodržují novou vyhlášku o pořádku kolem vody. Hlídky se pohybovaly nejen na vodě, ale i po souši. Na řece Labi a Vltavě zkontrolovaly padesát rybářů, zda mají příslušné povolenky a dodržují ustanovení rybářského řádu. Jejich pozornosti neuniklo ani sedm plavidel. Odhalily pouze jednoho hříšníka. Ten chytal ryby, aniž by měl povolenku. Podle mělnické policejní mluvčí Markéty Johnové se dopustil přestupkového jednání. Policisté ho oznámili k vyřešení příslušnému správnímu orgánu. Kontroly se protáhly asi hodinu přes půlnoc.