Chlap, který měl už dávno sedět ve vězení, se na začátku týdne snažil otevřít cizí dům páčidlem. K lupu se ale nedostal. Před strážníky pak sehrál dojemnou scénku - a složil se!

Majitelé domu v Mělníku sledovali před polednem oknem neznámého muže, jak páčí jejich vchodové dveře. Když se mu to nepovedlo, šel postranním přístěnkem přímo do domu. To už ale na místo mířili městští strážníci. „Vysvětloval jim, že prý zachránil malého pejska, který běhal po silnici. Aby ho nesrazilo auto, nesl ho do domu,“ řekl k případu šéf mělnických strážníků Svatopluk Zachoval.

Pohádka ale strážníkům nestačila. Záhy lustrací odhalili, že pětatřicetiletého dobráka shánějí policisté. „Mělnický soud před časem vydal příkaz k jeho vydání do výkonu trestu,“ potvrdila mělnická policejní mluvčí Štěpánka Mikulenčáková. Hledaný muž se totiž v posledních třech letech několikrát dopustil trestných činů porušování domovní svobody a krádeže.

Když recidivistovi během setkání s mělnickými strážníky došlo, že prohrál, omdlel. „Stěžoval si, že se mu špatně dýchá a bolí ho hlava, pak se zhroutil,“ poznamenal Zachoval. Na místo hned spěchala sanitka záchranky, lékař ale dospěl k závěru, že je muž úplně v pořádku.

Pro simulanta si pak přijeli policisté. „Liběchovští policisté ho eskortovali do pražské vazební věznice na Pankráci,“ uvedla Mikulenčáková s tím, že je muž navíc po návštěvě mělnického domu stíhán za porušování domovní svobody.