Sedm dopravních nehod už stihli od začátku letošního roku způsobit motorkáři na Mělnicku. Poslední z nich skončil před čtyřmi dny v nemocnici s otřesem mozku a poraněním bederní páteře.

Třiadvacetiletý mladík přitom vyjel po dlouhé zimní přestávce na motorce poprvé. Zahájení sezony pro něho skončilo u Mšena nešťastným pádem. „Po předjíždění vozu před sebou se sice zařadil zpátky, řízení ale nezvládl, jeho stroj vylétl ze silnice a havaroval,“ uvedla mělnická policejní mluvčí Štěpánka Mikulenčáková. Škody na motorce přesáhly osmdesát tisíc korun.

Ze sedmi motorkářů, kteří na Mělnicku havarovali od začátku letošního ledna, vyvázli čtyři bez vážných následků. Další dva byli těžce zraněni a jeden vyvázl s lehkým zraněním.

Loni se podle policejních statistik podíleli motorkáři na Mělnicku na dvaapadesáti dopravních nehodách, kdy se střetli s auty nebo havarovali. „Třiadvacet z nich nehody přímo zavinilo,“ poznamenala Mikulenčáková.

Téměř každý devátý motorkář, který loni na Mělnicku boural, na následky zranění zemřel. „V minulém roce bylo šest smrtelných nehod motorkářů,“ potvrdila policejní mluvčí a doplnila, že deset motorkářů bylo těžce zraněno a dalších čtrnáct lehce.

Tragicky dopadla na sklonku loňského května nehoda u Medonos. Dvaatřicetiletému motorkáři vběhla v zatáčce do cesty srna. Vyhnout už se jí nestačil, po nárazu spadl z motorky a vážným poraněním hlavy, hrudníku a břicha na místě podlehl. Vzápětí jel po stejné silnici mezi Českou Lípou a Mělníkem další motorkář. Nebezpečná situace ho zaskočila, dostal smyk a spadl na vozovku. Měl ale štěstí, vyvázl jen s odřeninami.

Podle statistik se motorkáři skutečně opájejí většinou jen jízdou. Alkohol loni pili před startem pouze dva z mužů, kteří havarovali.