Podle mělnické policejní mluvčí Markéty Johnové neznámý pachatel nebo pachatelé překonal uzamčené dveře do objektu restaurace a vloupal se dovnitř. „Lupič odcizil veškerou elektroniku, finanční hotovost a dokonce i jízdní kolo. Svým jednáním tak způsobil škodu ve výši třiapadesáti tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí.

Policie proto žádá o pomoc při vyšetřování tohoto zločinu. Pachateli totiž hrozí, že stráví za mřížemi minimálně jeden rok, ale klidně až pět roků života. „Případ je prošetřován jako přečin krádeže vloupáním,“ potvrdila Johnová.

Aby se podařilo zloděje zjistit a zadržet, přivítali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří spatřili v okolí restauračního zařízení podezřelé osoby v noci ze čtvrtka na pátek minulého týdne. Konkrétně v čase od dvaadvaceti hodin do osmi hodin ráno. „Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na místním obvodní oddělení v Kralupech nad Vltavou nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 876 710. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158,“ dodala Markéta Johnová.