Třicet hodin po loupeži lapili kriminalisté mládence, který v neděli v noci s kuklou na hlavě vrazil do prodejny čerpací stanice ve Klích. A chtěl peníze.
Dvacetiletá prodavačka ale do kasy sáhnout odmítla. To tajemného lupiče naštvalo a začal ji rvát za vlasy. Ani to ale na statečnou ženu nezabralo, stejně jako vyhrožování, že jí ublíží. Tak se obsloužil sám.

Podle mělnické policejní mluvčí Jany Žáčkové pachatel sáhl za pult a sebral asi čtyřiatřicet tisíc korun, k lupu přidal ještě pár krabiček cigaret. Až pak prodavačku, jejíž vlasy stále svíral v dlani, pustil. A zmizel.

Během chvíle byli na místě policisté i kriminalisté a stejným směrem jako lupič mířil služební pes. Psovoda dovedl až k hlavní silnici, kde pachová stopa skončila.

„Kriminalistům při dalším pátrání pomohl velmi podrobný popis pachatele, který uvedla přepadená prodavačka,“ uvedla Žáčková. K dopadení lupiče přispěla i jejich znalost okolí a místních lidí s kriminální minulostí nebo poznatky svědků.

A už ho měli. Pachatel byl zadržen během třiceti hodin po loupeži. Další podrobnosti o něm nejsou dostupné, protože jde o mladistvého, kterému ještě nebylo osmnáct let.

Se souhlasem státního zástupce skončil v následujícím ránu mladík, podezřelý ze spáchání loupeže, v policejní cele. V posledním prázdninovém dni pak byl eskortován k mělnickému soudu. Verdikt soudce ho vrátil na svobodu, kde zůstane po dobu dalšího vyšetřování a trestního stíhání.