Agresivní lupiči, kteří v červnu loňského roku brutálně přepadli a okradli dva seniory v rodinném domě na Neratovicku, už jsou za mřížemi. Mělničtí kriminalisté nyní zadrželi dva z trojice pachatelů, poslední z nich už si odpykává trest za předešlé prohřešky. Všichni pocházejí ze severních Čech.

Zloději se před rokem dostali do domu otevřeným oknem, jeden z nich měl přitom obličej skrytý pod punčochou.Za každou cenu chtěli peníze. Neodradil je ani věk obyvatel domu, osmdesátileté stařenky a o osm let staršího muže.

Nejdříve spoutali ženu v křesle obývacího pokoje páskou. Vyzvali ji, aby nedělala hluk a řekla, kde se nacházejí další obyvatelé domu.

Muže pak našli v zadní místnosti. Podle mluvčího mělnické policie Václava Tichého začali na překvapeného seniora křičet, aby jim vydal peníze.
„Odpověděl jim, že žádné nemá, a tak začali prohledávat dům. Našli peněženku, ze které vzali čtyři tisíce korun,“ popsal sled událostí Václav Tichý.

Jenže to pachatelům nestačilo. Vyděšeného muže svlékli donaha.Zostuzený muž pak nabídl lupičům dvě vkladní knížky. „Agresoři tuto kořist odmítli, muže odvedli do ložnice a tam ho fyzicky napadli. Přitom stále požadovali peníze a vyhrožovali, že pokud je nedostanou, oba napadené zastřelí,“ uvedl policejní mluvčí.

Jeden z mužů se pak pustil do prohledávání celého domu, jeho pozornosti neunikly skříně, police ani zásuvky. Vyhazoval oblečení a další věci na podlahu, ze stolku shodil i televizi. Když zjistil, že v domě peníze nenajde, vzal si alespoň mobilní telefon.

A aby se napadenému starci za neúspěšnou loupež pomstili, při odchodu z domu ho zcela nahého vyvlekli ven a zavřeli vchodové dveře tak, aby se nemohl dostat dovnitř. Pomohli mu až sousedé. K nim nakonec dorazila i žena, které se podařilo osvobodit z pout.

Policisté pachatele ve věku osmadvacet, čtyřiatřicet a čtyřiapadesát let stíhají pro trestné činy loupeže a porušování domovní svobody. Zadržení muži budou čekat na soud ve vazební věznici.