Zatím není jasné, kdo to má na svědomí, nicméně policisté míní, že lidem, kteří se v orientují komunitě lidí milujících syčení sprejů a pach čerstvé barvy, by mohl leccos napovědět charakteristický „rukopis“, motiv – či přímo sprejerův podpis.

Fotografie počmáraných vlaků proto zveřejnili a žádají veřejnost o spolupráci. „Pokud víte, kdo by mohl být autorem díla, kontaktujte policisty na lince tísňového volání 158 nebo policisty Obvodního oddělení Mšeno na čísle 974 876 750,“ vybízí policejní mluvčí Pavel Truxa. Připomněl také, že v případě dopadení umělce by soud mohl vyměřit autorský honorář až v podobě ročního vězení.

Do nežádoucí tvorby se kdosi pustil v noci ze čtvrtka 20. na pátek 21. ledna v době mezi 23.30 a 2.30 hodin. „Na první vlak nasprejoval neznámý pachatel nečitelný nápis oranžovo-růžové barvy a k tomu ještě geometrické tvary žluté a bílé barvy. Na druhý nasprejoval velký oranžovo-žlutý nápis MARIO v zeleném podkladu – a podepsal se jménem Antrax se symbolem srdce,“ popsal Truxa sprejerské výtvory.