Právě tak případ podle Truxových slov ohlásil 24letý muž, který si příjezd hlídky vyžádal. Na místě se ukázalo, že tím, kdo měl zaútočit a pak zmizet ve tmě, nebyl neznámý pachatel. „Muži se mezi sebou znali. Po menší neshodě měl podezřelý poškozeného udeřit pěstí a z místa utéct na zahradu a dále neznámo kam,“ shrnul mluvčí prvotní poznatky.

V dalším dějství se pak stali hlavními postavami psovod a jeho čtyřnohá kolegyně. „Hlídka policistů společně s psovodem prošla zahradu, kde služební pes označil místo, na kterém byl nalezen podezřelý ležící v křoví,“ konstatoval Truxa. Mohla by to být tečka, ale není. Čtyřiadvacetiletý muž byl zjevně pod vlivem nějaké návykové látky – a na místě se pomocí testovacích sad, které policisté běžně vozí s sebou, podařilo určit, že nejde o alkohol, ale o drogy.

Kriminalisté obvinili 48letého muže, ten pěstoval marihuanu.
Za fóliovník v Mlékojedech plný rostlin hrozí roky vězení. Šlo o marihuanu

Dotyčného pak policisté vedli ke služebnímu vozidlu – přičemž události dostaly nečekaný spád. Muži se udělalo nevolno – a nebylo to divadýlko, jaké se někdy snaží hrát dopadení pachatelé. Když hlídka přivolala zdravotnickou pomoc, lékař konstatoval, že pacient je podchlazený a ve velmi špatném zdravotním stavu. „Lze proto říci, že nalezení služební fenou Ornou mu mohlo zachránit život,“ konstatoval Truxa.

Připomněl, že muž zadržený na Mělnicku byl následně předán litoměřickým kriminalistům. Vyšlo totiž najevo, že právě na Litoměřicku je po něm sháňka: tamní okresní státní zastupitelství na něj vydalo předběžný souhlas se zadržením.