Podle policejního mluvčího Václava Tichého byl muž zároveň i dealerem, který zásoboval metamfetaminem další lidi. Za dva a půl měsíce ale touto cestou získal nejvýš pár tisíc korun.

„Aby měl pervitin z čeho vyrábět, potřeboval společníky," poznamenal policista. Léky s obsahem pseuedoefedrinu, kterým se běžně léčí rýma s oteklými nosními sliznicemi, ho zásobovala čtyřiadvacetiletá žena z Mělnicka a pětatřicetiletý muž z Litoměřicka.

Všichni tři jsou teď podezřelí ze spáchání shodného trestného činu, nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.

Vařič je na tom hůř, protože už byl za shodný trestný čin v posledních třech letech potrestán. „Hrozí mu až deset let pobytu za mřížemi, kam už zamířil," vysvětlil Václav Tichý, že po soudním verdiktu skončil muž ve vazbě.

Oba jeho zásobovači mohou podle zákona vyváznout s pokutou nebo strávit dvanáct měsíců až pět let ve vězení.

První letošní varna, odhalená před třemi týdny mělnickými kriminalisty, se nacházela v garáži na kraji Kralup nad Vltavou. Pervitin tam tehdy vyráběl skoro dva měsíce devětatřicetiletý muž z Mělnicka.

Pervitinových varen zavřou kriminalisté každý rok několik. Kuriozitou byla před téměř třemi lety malá pojízdná laboratoř v peugeotu, parkujícím v lese na mělnickém Chloumku. Narkoman cestoval po kraji a na zastávkách si vařil drogu pro vlastní spotřebu.