Znechucení pocítili obyvatelé Vraňan poté, co zahlédli výsledek práce mladého vandala se spreji v rukou, který se v obci vyřádil v úterý mezi třetí a sedmou hodinou ráno.

Posprejované značky, fasáda základní školy, čmáranice na autobusové zastávce.
To je práce devatenáctiletého mladíka z obce, která je od Vraňan vzdálená jen pár kilometrů. Jenže to mladíkovi zřejmě nestačilo. Pomaloval také zdi rodinných domů, garáž a vulgárními obrázky vyzdobil kapoty tří aut. A bílou barvou zacákal také měřič rychlosti.

Tamní lidé to jen těžko pochopí. „Je to hrozné. Lidé dávají plno peněz za nové fasády a pak mají přes celou zeď takové čmáranice. Zasloužil by pár facek,“ řekla na vandalovo sprejování jedna z vraňanských obyvatel Zdena Hradcová a dodala, že v dnešní době už se ale ani není čemu divit.

Podle mluvčího mělnické policie Václava Tichého policisté z Lužce nad Vltavou dopadli sprejera už následující den po jeho řádění. „Zítra bude pachateli sděleno podezření z trestného činu poškozování cizí věci, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na jeden rok nebo trest peněžitý,“ prohlásil Tichý.

Celková škoda je zatím vyčíslena na sto tisíc korun.