Loni na jaře se sice rozešli, už do léta byli ale zase spolu. K soudu přišli jako pár, na chodbě seděli tiše stranou od dalších svědků. Sami proti celému světu. Prý se změnil a je hodný. Přitom jí zřejmě ještě šest měsíců po dvou největších výprascích vyrazil zub…

Pár piv a lahev rumu nebo možná zelené. To měl v sobě dvacetiletý muž v jarním večeru, kdy na svou milou vztáhl ruku.

Podle státní zástupkyně ji měl po hádce fackovat a škrtit. A pak do ní strčit, až padla čelem na roh domu. O den později se to prý opakovalo, zase ji fackoval, chytil ji za obě ruce a mlátil s ní o zeď, když se svezla na zem, ještě jí temenem bil o kovovou mříž. V hospodě, kde se pak spolu stavili, dívku varoval, že jí i její blízké zastřelí. Později cestou domů ji shodil na zem a kopal do ní. Bylo jí zle a tělo měla samou modřinu. Přesto o obou příšerných nocích nikomu neřekla. Prý měla strach a styděla se.

Doma našla její máma ráno na věšáku rozervanou bundu, kterou měla dívka na sobě. Co se stalo, jí ale dívka nesvěřila. Modřiny si prý způsobila sama. Až když se do řešení pustil její táta, dospěli k lékařům a policistům.

U soudu dívka říkala, že si nepamatuje, co se na jaře stalo. Z její tehdejší výpovědi, kterou soudkyně četla, bylo ale jasné, k čemu došlo. Stejně jako z výpovědi jejího přítele, obžalovaného z poškození na zdraví. A před soudem všeho litujícího.

Vztah obou mladých lidí, kteří spolu na jaře chodili asi rok a půl, byl plný hádek. A sem tam padla i facka. Většinou když prý něco špatně řekla. Jejich schůzka před prvním ze dvou jarních výprasků začala tím, že se mu nelíbilo, jak je namalovaná. Poslal jí domů odlíčit se. A ona šla.

Oba se u soudu shodli, že od doby, kdy se pár měsíců po rozchodu zase sešli, je všechno hezké. Bez vážných hádek a facek.

A pak se začal probírat vyražený zub. Mladík u soudu vyprávěl, že si jeho dívka přední zub vyrazila na podzim ve škole při tělocviku. Přesto si prý její máma myslí, že za to může on.

A skutečně je o tom přesvědčená. S dcerou prý po návratu ze školy ještě s dědečkem, který u nich byl na návštěvě, seděli doma na pohovce a povídali si. Všimli by si, kdyby neměla zub. A večer už tam měla mezeru. Říkala, že si zub vyrazila sama kolenem, později prý ale mámě svěřila, že jí ho vyrazil přítel před hospodou sklenicí. Před soudem se dívka pevně držela verze, že si zub vyrazila nešikovně na posteli kolenem sama.

Soud se zabýval ještě dalším průšvihem obžalovaného, kdy měl loni v létě zase po pijáckém večírku dát pěstí svému dvacetiletému kamarádovi, až padl do bezvědomí, skončil v nemocnici a na neschopence. Za to je podezřelý z ublížení na zdraví ve stadiu pokusu a výtržnictví.
Odročené jednání bude pokračovat na začátku března.