I když k popisu pachatele měli jen minimum informací, podezřelého se podařilo dopadnout během několika dnů, informovala ve čtvrtek Markéta Johnová z mělnické policie. „Stačil necelý týden,“ konstatovala. S tím, že pod tíhou důkazů se 35letý muž nakonec přiznal. Nyní je jeho přechodnou adresou litoměřická věznice. Mělnický soud totiž dotyčného poslal do vazby.

Od 30. srpna do 5. září, kdy spadla klec, policistům své okradení nahlásily celkem čtyři ženy. Scénář byl vždy stejný: chmaták si na ulici vyhlédl oběť, u níž měl na první pohled jistotu, že se od ní nemusí ničeho obávat, beze slova jí strhl z krku řetízek – a utekl.
Kriminalisté předpokládají, že obdobných skutků může mít dopadený muž na svědomí mnohem, mnohem víc – a nikoli pouze v Kralupech. Hledají proto případné další oběti. Ty se mohou přihlásit přímo na kralupské služebně, zavolat na telefonní číslo 974 876 710 – a také využít bezplatnou tísňovou linku 158.

„Již nyní může skončit za mřížemi na dvě léta až deset let,“ předeslala Johnová možný scénář v případě odsouzení. Podezřelý byl totiž obviněn nejen z krádeže, ale i z přísněji trestaného přečinu loupež. Znamená to, že při některé ze svých akcí pachatel udeřil i za použití násilí.