Jen velmi krátce se naopak dařilo unikat 42letému muži, který narazil v pondělí 18. října – a hned od úterka, poté, co vystřízlivěl, věděl, že ho policisté podezřívají z ohrožení pod vlivem návykové látky. Policejní mluvčí Pavel Truxa upřesnil, že při nehodě, která se stala necelé čtyři hodiny po poledni v Bezručově ulici v Mělníku, dotyčný, který seděl za volantem osobního auta značky Mercedes-Benz, před sebou přehlédl zastavující citroën.

Rána se však neozvala jen jedna, ale hned dvě. Po nárazu do citroënu totiž následoval ještě další. „Došlo k odmrštění vozidla Mercedes-Benz do protisměru a k čelnímu střetu s vozidlem Škoda,“ přiblížil Truxa karambol. S dodatkem, že předpokládaný viník nehody pak z místa ujel – a prý určitě moc dobře věděl, proč. „Řídil totiž silně ovlivněn alkoholem. Hlídka mělnických policistů muže po chvíli vypátrala, zastavila – a vyzvala ho k podrobení se orientační dechové zkoušce na alkohol,“ konstatoval Truxa. Přičemž připojil i výsledek: 2,8 promile. „V případě prokázání viny a odsouzení hrozí muži trest odnětí svobody v délce šest měsíců až tři roky, peněžitý trest nebo zákaz činnosti,“ doplnil policista.

Z tragické srážky nákladního vozu a osobáku u Klecan 23. října 2021.
Tragická srážka nákladního vozu a osobáku u Klecan. Jeden člověk na místě zemřel

K dubnové události z Kozomína Truxa uvedl, že stíhaným je 57letý muž, kterého nyní mělničtí kriminalisté obvinili z ublížení na zdraví z nedbalosti a z neposkytnutí pomoci řidičem motorového vozidla. Kladou mu za vinu, že při vyjíždění z vedlejší silnice nedal přednost autu jedoucímu po hlavní, načež se toto vozidlo srazilo s dalším automobilem jedoucím po hlavní silnici. Řidič, který nedostal přednost, se totiž snažil srážce zabránit a strhl řízení – jenže vyjel do protisměru, kde zrovna jelo jiné auto. Nezůstalo jen u pomačkaných plechů. Tři lidé utrpěli zranění, která si vyžádala pracovní neschopnost převyšující šest týdnů.

Sedmapadesátiletý muž považovaný za viníka sice opodál zastavil – rychle ale vyhodnotil, že to, co se stalo, není jeho problém. „Aniž se přesvědčil o tom, v jakém zdravotním stavu jsou osoby v havarovaných vozidlech a zda nepotřebují pomoc, z místa dopravní nehody ujel,“ konstatoval policejní mluvčí. S dodatkem, že když se ho podařilo vypátrat, čelí stíhání hned pro dva přečiny.