Obvodní oddělení Kostelec nad Labem případ šetří jako přečin poškození cizí věci, konstatovala policejní mluvčí Markéta Johnová. Mysliveckému spolku Jiřice podle jejích slov způsobil neznámý pachatel polámáním posedů škodu vyčíslenou na 40 tisíc korun.

„Aby se podařilo případ objasnit a pachatele vypátrat, potřebovali by policisté jakékoliv informace od svědků, kteří v okolí posedů spatřili podezřelé osoby,“ připomněla Johnová, že v tomto případě by velkou pomocí mohla být spolupráce všímavých svědků. „Všechny důležité poznatky mohou občané sdělit osobně na obvodní oddělení v Kostelci nad Labem nebo mohou kontaktovat vyšetřovatele případu na telefonním čísle 974 876 720. Samozřejmě je možné využít i bezplatnou linku 158,“ připomněla mluvčí.

Případy poničení posedů nejsou úplně ojedinělé. Pokud se podaří pachatele vypátrat, někteří nepopírají, že je při vycházce do přírody prostě napadlo předvést sílu sami sobě nebo svým společníkům; někdy ještě znásobenou alkoholem. Najdou se však tací, kteří se snaží nabídnout i „vznešenější“ motiv svého počínání – a tvrdí, že jejich pohnutkou byla láska k přírodě se snahou ochránit zvěř před střelami z mysliveckých pušek. Pátrání nicméně nebývá jasnoduché: podobné případy bývají spojeny s minimem stop a často se stává, že nelze blíže upřesnit období, kdy k činu došlo.