Ani obyčejná klukovina nezůstane bez trestu. Na vlastní kůži se o tom přesvědčil patnáctiletý chlapec z Mělnicka. Vybral si totiž zábavu, která mohla skončit doslova tragédií.

Společně se dvěma mladšími kamarády vloni na podzim vyskládal na obě železniční koleje mezi Vraňany a Mlčechvosty kameny. A to rovnou v délce čtyřiceti metrů.

Jako nejstarší z party kluků, ke které se policisté dopátrali, teď může mladík krutě pykat. Policisté ho v těchto dnech obvinili z trestného činu obecné ohrožení, za který může vzhledem ke svému věku strávit až čtyři roky za mřížemi.

Hoši si zřejmě nedokázali představit, co mohlo jejich nerozvážné zahánění nudy, způsobit. Podle mělnického policejního Václava Tichého naštěstí po trati v té chvíli jela jen servisní lokomotiva. „V úseku, kam chlapci kameny vyskládali, je povolena rychlost až 160 kilometrů v hodině. Lze tak jen těžko domýšlet, co by se mohlo stát, pokud by na kamení najela v takové rychlosti osobní vlaková souprava,“ konstatoval Tichý.

Mluvčí Správy železniční dopravní cesty Pavel Halla uvedl, že se kámen položený na koleje může vymrštit a zranit některého z cestujících.

„Kamení vyskládané v takové délce by však mohlo způsobit i vykolejení lehčí vlakové soupravy jako je například Regionova,“ prohlásil Halla a dodal, že se s různými věcmi položenými na koleje setkávají často. Pokaždé za tím ovšem není dětská hra.

„Evidujeme i záměrné ohrožení, kdy lidé na koleje položili zabetonovanou pneumatiku, traverzu nebo dokonce ledničku,“ doplnil.