Příliš vysoký odběr elektřiny v chatce v osadě U Křížku u Kralup nad Vltavou i zprávy od sousedů, že se tam stále scházejí podezřelí lidé, vedly k odhalení další varny drog. Potvrdila to mělnická policejní mluvčí Jana Žáčková.

Policisté v chatce našli dvě ženy, třiatřicetiletou a pětatřicetiletou, spolu s třiačtyřicetiletým mužem. Všichni pocházeli z Prahy. A shodně nedokázali vysvětlit, co v chatě dělají, ani kdo je majitelem nemovitosti.

Po prohlídce chatky už bylo jasné, co se tam odehrává. Ve sklepě byly chemikálie a další věci, sloužící zřejmě k výrobě drog. Teď už je prověřují specialisté v kriminalistické laboratoři.

Mělničtí kriminalisté, kteří se případu věnují, zjistili, že chatu u Kralup nad Vltavou si od své známé půjčil muž. A od loňského podzimu až do současné doby tam skladoval právě látky a předměty nezbytné k výrobě omamných a psychotropních látek. „Zároveň tam vyráběl pro svou osobní potřebu metamfetamin, známý také jako pervitin,“ doplnila Jana Žáčková.

Muž, obviněný ze spáchání trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy, zůstává během dalšího vyšetřování na svobodě. Podle zákona mu hrozí až pět let ve vězení.