V nedělním dopoledni se ulicí Na Aušperku neslo řinčení rozmláceného skla. Svědek, který viděl muže, jak do oken hází kameny, okamžitě volal strážníkům.
Po jejich příjezdu pachatel metal kameny na skla dál. „V dalším rozbíjení oken mu hlídka zabránila donucovacím prostředkem, hmatem,“ vysvětlil ředitel mělnické městské policie Svatopluk Zachoval.

Strážníkům muž svěřil, že házel kameny do oken bývalých kanceláří, protože jsou tam prázdné prostory, které nikdo nevyužívá. Následně pro pachatele přijeli státní policisté. Odhalili, že jde o osmadvacetiletého muže z blízkého Hořína. „Přiznal, že kámen hodil jednou,“ uvedla po výslechu mělnická policejní mluvčí Markéta Johnová.

Policisté řeší případ hořínského vrhače kamenů jako přestupek. Nyní se podle Johnové zaměří na to, která z rozbitých oken prázdné části domu má na svědomí.

Část nemovitosti v ulici Na Aušperku, kde sídlí například herna nebo restaurace, už dlouho chátrá. Majitel, kterým má být moravská firma, tam údajně počítá s výhledovou rekonstrukcí na byty.