Den co den volal své bývalé milé, den co den jí posílal sms zprávy. A stále za ní chodil. Za každou cenu ji chtěl zpátky. Sedmatřicetiletá žena už to nedokázala dále snášet a obrátila se na policisty.

O jedenáct let starší muž, který jí přes dva měsíce dělal ze života peklo, teď sedí v cele a čeká na verdikt soudu. Může skončit ve vězení až na dvanáct měsíců.

Podle mělnického policejního mluvčího Václava Tichého muž od začátku letošního roku ženu pronásledoval. Návštěv, telefonátů i sms zpráv byly desítky…

„Navíc na ní vymáhal drobné finanční částky na obživu a žádal ji o obnovení společného soužití,“ vysvětlil Tichý. Žena se proto dostala do složité životní situace.

Neratovičtí policisté teď odmítnutého chlapa, který se nedokázal vyrovnat s rozchodem, podezírají ze spáchání trestného činu nebezpečného pronásledování.

Mělnický soud právě před týdnem řešil poprvé případ nebezpečného pronásledování. A také z Neratovicka.

Šestadvacetiletý muž loni dva měsíce po rozchodu otravoval svou bývalou přítelkyni, které tehdy bylo sedmnáct let. Návštěvy, sms zprávy, nadávky. Dívka byla bezradná a podala na muže trestní oznámení.

Soud mu uložil výchovný trest tři měsíce odnětí svobody a podmínečným odkladem na rok.