Devadesátiletého stařečka si pro získání peněz vybral neznámý zloděj. Ten v pondělí zazvonil u dveří jeho bytu a řekl mu, že jde zkontrolovat elektroměr a předat mu tisícikorunový přeplatek.

Senior muže pozval dovnitř svého bytu a odvedl ho kuchyně, kde s ním chtěl záležitosti vyřídit. "Zde muž seniorovi sdělil, že má pouze bankovku v hodnotě pěti tisíc korun a potřebuje ji rozměnit. Poškozený následně došel do přilehlých pokojů, kde měl uloženy úspory," uvedla mluvčí mělnické policie Jana Žáčková a dodala, žepachatel chodil vždy za ním.

V kuchyni potom seniora požádal o podpis dokumentů a řekl mu, že ještě musí zkontrolovat elektroměr a zapsat jeho stav. Tam už odešel sám.

"Po chvíli si poškozený všiml, jak muž vychází z domu a odjíždí vozidlem, které měl zaparkované před domem. Senior se hned šel podívat po svém domě a zjistil, že mu byla odcizena hotovost ve výši 54 tisíc korun," dodala Žáčková.

Policisté z Kostelce nad Labem případ šetří jako podezření z trestní činu krádeže, za který si pachatel může odsedět až rok ve vězení.

Podvodník je asi 180 až 190 centimetrů vysoký, je mu kolem třiceti let. Je silnější postavy, hovoří plynně českylehce zastřeným hlasem. Má kulatý obličej a nakrátko ostříhané černé vlasy.

Policisté žádají případné svědky, aby se obrátili na nejbližší policejní služebnu nebo volali linku 158.

Policisté varují: Důvěřivost se nevyplácí!

Policisté byopět chtěli vyzvat hlavně seniory, aby byli obezřetní při jednání s cizími lidmi, nevpouštěli je do bytů a všímali si svého okolí. Dále je potřeba si uvědomit, že ne každá „výhodná finanční transakce“ končí ziskem. Dále by policisté chtěli upozornit občany, že pracovníci společností jako jsou energetické závody, vodárny a další, chodí mezi obyvatelstvem pouze pro sepsání odečtu vod. Pracovníci s sebou nenosí žádnou finanční hotovost pro vrácení přeplatku či zaplacení dlužných částek. Vše je zasíláno složenkami.V uvedeném případě podvodník využil důvěřivosti staršího muže a trikem při rozměnění hotovosti, ho připravil o jeho životní úspory. A právě toto je jeden z několika způsobů, jakým se tito falešní zástupci společností, vnutí do domácností poškozených a při chvilkové nepozornosti je poté okradou o veškeré finanční prostředky.V případě, že jste se v inkriminované době pohybovali někde v okolí místa tohoto skutku a všimli jste si pohybu výše popsané osoby, nebo jiných podezřelých osob, popř. vozidel, předejte prosím Vaše informace na nejbližší policejní služebnu nebo na linku 158. Můžete tím napomoci policistům k brzkému dopadení pachatele a ochránit tak další spoluobčany před zbytečnou finanční ztrátou.