Dvaatřicetiletý muž využil důvěřivosti penzisty. Vylákal ho ven, když tvrdil, že bude opravovat před domem zámkovou dlažbu a kanálové víko.

Podle mělnické policejní mluvčí Markéty Johnové víko skutečně otevřel a do odpadní šachty nahlédl. „Pak požádal seniora, zda by mu rozměnil tisícikorunu, aby mohl koupit materiál na rekonstrukci," vysvětlila.

Ochotný senior ve snaze domnělému dělníkovi pomoci odešel do domu pro peněženku. Když se s ní ale vrátil před vrata a otevřel ji, zloděj ho praštil do rukou a peněženku mu vytrhl.

Mladý muž nasedl do nedaleko parkujícího auta, kde na něho čekal kamarád. Ten podle závěrů kriminalistů neměl o tom, co se právě odehrálo, ani tušení. Z místa pak společně odjeli. Poškozený přišel během pár minut o peníze i doklady.

„Na místě zajistili kriminalisté důležité stopy a začali rozplétat tento zavrženíhodný případ," řekla Johnová. Vyšetřování podle ní pokračovalo postupným vyhodnocováním všech zajištěných stop a poznatků, které skončilo po necelých dvou měsících obviněním dvaatřicetiletého muže. Ten putoval rovnou do vazby.

Za spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže může skončit za mřížemi na dva roky až deset let.