Podle mluvčí mělnické policie Markéty Johnové došlo k okradení už v polovině posledního měsíce loňského roku. „Neznámý pachatel ve čtvrtek 14. prosince v době od 19 do 20 hodin vešel do provozovny kadeřnictví v neratovické Kojetické ulici a z pověšeného kabátu na věšáku odcizil peněženku s finanční hotovostí, osobními doklady a platební kartou,“ vysvětlila Johnová. Zloději teď hrozí, že stráví až dva roky ve vězení. Dopustil se totiž nejen krádeže, ale kvůli odcizení platební karty i trestného činu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku.

„Pokud má někdo jakékoliv informace, které by vedly k objasnění případu, sdělte je, prosím, policistům obvodního oddělení na jejich služebně nebo volejte na telefonní číslo 974 876 740. Využít je možné také bezplatnou linku 158,“ žádají policisté.

V souvislosti s tímto případem kriminalisté znovu kladou důraz na ostražitost při odkládání osobních věcí. „V žádném případě nenechávejte v restauracích či jiných provozovnách, jako jsou například kadeřnictví, různé salony a podobně, svá zavazadla a oblečení bez kontroly, ani jdete-li jen k baru či na toaletu, a už vůbec v takto odložených věcech nenechávejte peněženky či jiné cennosti,“ upozorňuje Johnová s tím, že své věci je nutné mít vždy pod dohledem.

Policisté zároveň radí, že osobní doklady by se neměly nosit v peněžence. „Mějte u sebe vždy jen takovou finanční hotovost, kterou budete potřebovat. Čtyřmístné identifikační číslo platební karty (PIN) mějte zásadně odděleně od samotné karty. V případě krádeže platební karty okamžitě volejte pobočku banky, krádež oznamte a kartu zablokujte,“ varuje policejní mluvčí.