Plánovanou bezpečnostní akci, která probíhala na Mělnicku minulý pátek, zahájili policisté z Kralup nad Vltavou víc než úspěšně.

Před samotným spuštěním akce se jim totiž podařilo zadržet celostátně hledaného muže z Domažlicka. Ten měl nastoupit do výkonu trestu.

Podle mělnické policejní mluvčí Jany Žáčkové vydal na čtyřiapadesátiletého muže příkaz k zatčení Okresní soud v Plzni. „Muž byl umístěn do policejní cely, odkud byl po provedení potřebných úkonů převezen do vazební věznice, kde si bude odpykávat svůj trest,“ potvrdila Deníku Žáčková.

Cílem pátečního bezpečnostního opatření, které se uskutečnilo na Mělníku, v Neratovicích a Kralupech nad Vltavou, byla kontrola vytypovaných barů a restaurací.

V sedmi podnicích policisté přistihli třináct mladistvých při pití alkoholu. Ti pak byli v doprovodu pracovnic z odboru sociálně právní ochrany dětí předáni rodičům.

Druhá část bezpečnostní akce s názvem Liliana probíhala na ubytovnách v Mělníku, kde policisté prověřili třiasedmdesát lidí.

Při kontrole policisté odhalili dva muže, po kterých bylo vyhlášeno celostátní pátrání. Jeden muž byl dokonce na místě zadržen. Pětatřicetiletý cizinec totiž policistům předložil padělané doklady.

Při zjišťování jeho pravé totožnosti muži zákona zjistili, že cizinec byl z České republiky vyhoštěn už před sedmi lety. Vrátit se směl až v roce 2014. Cizinec byl dopraven k soudu, odkud o dva dny později putoval do vazební věznice.

Bezpečnostní akce byla zaměřena také na řidiče. „V rámci dohledu nad BESIP byly uloženy celkem čtyři blokové pokuty, v jednom případě byl zjištěn alkohol a užití omamných a psychotropních látek,“ uvedl policejní mluvčí a dodala, že akce přinesla velmi dobré výsledky.

Na akci se podílelo čtyřiatřicet policistů z Mělníka, pořádková policie, kriminální policie, tři pracovníci celní správy, osm policistů z cizinecké policie a několik pracovnic z odboru sociálně právní ochrany dětí.