Dotyčný muž řídil 15. června v ranních hodinách v Kostelci nad Labem motocykl. Poté, co byl zastaven policejní hlídkou, bylo zjištěno, že řídí pod vlivem alkoholu. Motocyklista nadýchal opakovaně více než dvě promile. S naměřenými hodnotami řidič souhlasil a lékařské vyšetření spojené s odběrem biologického materiálu nepožadoval.

Další případ opilého řidiče byl odhalen v pátek 21. června ve večerních hodinách, kdy policisté v obci Obříství kontrolovali osmačtyřicetiletého řidiče. Ten nadýchal opakovaně dokonce 2,5 promile alkoholu. Také on je nyní podezřelý z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Oběma mužům nyní hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

„Jak ukazují výzkumy, alkohol se podepisuje na způsobu řízení. Již při překročení hranice půl promile začíná převažovat negativní vliv na lidský organismus. Člověk se stává apatickým, snadno upadá do depresí a je celkově v útlumu. Alkohol za volantem zvyšuje nejenom agresivitu a přeceňování řidičských schopností, ale má výrazný vliv na periferní vidění. Zvýšená míra v krvi řidiče způsobuje tunelové vidění,“ říká tisková mluvčí mělnické policie Markéta Johnová. Dodává také, že do alkoholové pasti se zdaleka nemusí dostat pouze člověk, který usedne za volant bezprostředně po konzumaci alkoholu. Podobně zrádný a nebezpečný je i zbytkový alkohol.