Obrovské překvapení čekalo na policisty, kteří vyjeli k nahlášenému vloupání do obchodu na rohu ulic Masarykova a Hakenova v Kralupech nad Vltavou. Při prohlídce totiž nalezli místnost, kde se vyráběly nebo dále distribuovaly drogy.

K tomu, a jaký prášek v sáčcích se přesně jedná, se policisté zatím nemohli vyjádřit. „Je zde podezření, že se bude jednat o nejaké opiáty, drogy nebo přípravky určené k výrobě drog,“ uvedl Petr Doležal, vedoucí obvodního oddělení Policie České republiky v Kralupech nad Vltavou.

Vloupání do prodejny nahlásil kolem poledne náhodný chodec, který si všiml poškozeného zámku. V zadní místnosti vietnamské prodejny s různorodným zbožím pak policisté nalezli vedle blíže neurčených látek, mezi nimž byl i krystalický světlý prášek, značné množství léku Nurofen, který může sloužit k výrobě drog.

Nalezené věci nyní poputují na expertízu, která určí, o jakou látku se přesně jedná. Policistům se včera nepodařilo sehnat majitele prodejny. Přítomny byly pouze prodavačky asijského původu, které tvrdily, že nerozumí česky.

Podle nalezeného vybavení je nanejvýš pravděpodobné, že se jedná o článek v drogové distribuční síti. Na místě byly například nalezeny i malé uzavíratelné igelitové sáčky, ve kterých drogoví dealeři zboží prodávají.