Pátrání po osobách, měření rychlosti nebo kontrola po sezoně opuštěných chatových či zahrádkářských kolonií. To jsou jen tři z několika bodů programu bezpečnostní akce, do které seve středu a ve čtvrtekzapojily desítky pořádkových, dopravních a kriminálních policistů z Mělnicka.

Podle mělnického policejního mluvčího Václava Tichého se strážci zákona zaměřili především na zahrádkářské kolonie v Kralupech nad Vltavou a chatové osady na Kokořínsku.

„Na Kralupsku v poslední době došlo k nárůstu případů, kdy se pachatelé zaměřili právě na zahrádkářské kolonie, protože jsou po ukončení sezony opuštěné,“ vysvětlil Tichý a dodal, že je tam láká zahradní technika jako jsou například motorové pily, křovinořezy nebo sekačky. Ty potom většinou končí v zastavárnách.

Kokořínsko zloděje láká zase stovkami rekreačních chat, které jejich majitelé před zimou opouštějí. Potvrdil to mšenský policista Marek Vojtek.
„Při jedné z minulých kontrol jsem objevili dvě vyloupené chaty. O týden později se nám podařilo zadržet pachatele,“ uvedl pro Deník Vojtek.

S kolegou Lukášem Básnerem a dvojicí mělnických kriminalistů se při poslední preventivní kontrole vydal prověřit chatové osady v Harasově, Hlučově, Truskavně, Brusné, v Jestřebicích nebo Střezivojicích. Nezapomněli ani na obtížně přístupnou oblast Harakoko.