Vysoký statný muž namířil ostrý nůž na poštovní úřednici za přepážkou v mělnické Českolipské ulici a požadoval veškerou dostupnou hotovost. Jak vysokou částku si dosud neznámý pachatel z poštovní pobočky odnesl, zatím není zcela jasné.

Podle mělnické policejní mluvčí Markéty Johnové došlo k přepadení v úterý těsně před třináctou hodinou. „Pachatel byl starý asi kolem třiatřiceti let, vysoký 190 cm a robustní postavy se špinavě blond vlasy,“ uvedla mělnická policejní mluvčí Markéta Johnová s tím, že na sobě měl šedé kalhoty tmavě modrou mikinu, kostkovanou košili, světle šedou kšiltovku a s sebou nesl tašky tyrkysové barvy.

V době, kdy lupič vnikl na pobočku, zrovna končila polední pauza a poštovní úřednice se chystala znovu otevřít. Podle některých zjištění přišel pachatel zadním vchodem. 

Na místo ihned po oznámení vyjely okamžitě všechny policejní hlídky i s psovodem a po pachateli se intenzivně pátrá. Policisté proto žádají všechny případné svědky, kteří takového muže někde viděli, aby se obrátili přímo na mělnické policisty nebo na bezplatnou linku 158.

Zaměstnankyni pošty se naštěstí nic nestalo, i když byla po zásahu značně otřesená. Po dopadení hrozí poštovnímu banditovi podle policejní mluvčí, že stráví další minimálně dva až deset let za mřížemi.

Ve středu dopoledne byla tato poštovní pobočka z provozních důvodů uzavřena. Otevřít měli pro zdejší lidi až hodinu před polednem.

Zatím k poslední poštovní loupeži došlo na Mělnicku v Řepíně před třemi lety. Pachatel úřednici vyhrožoval paralyzérem. Když dosáhl svého, utekl. Před tím ale zaměstnankyni na poště zamkl. Žena po jeho odchodu sama zavolala policii. Asi za týden policie banditu dopadla. Byl to třiačtyřicetiletý muž z Mělnicka s bohatými kriminálními zkušenostmi. Skoro sto čtyřicet tisíc korun, se kterými zmizel, ale utratit nestihl.

Na jaře roku 2014 to byla už druhá pobočka české pošty, která byla vykradena. Ve Vysoké ale loupili dva muži se zbraněmi a odešli s nepořízenou. 

Deset let předtím se loupilo v Tišicích, pachatelé byli tři a odnesli si s bídou jen pár tisícovek. Úřednice totiž tehdy hrdinně uchránila větší částku, kterou měla uschovanou pod pultem na jiném místě. I tady byli pachatelé nakonec dopadeni. Kuriozitou bylo, že tehdejší kriminalista zatýkal svého spoluhráče z jedné obranné linie. Společně totiž hráli fotbal za jeden ze zdejších oddílů. Místo přihrávky tak dostal od kolegy pouta.