Na počátku května pak odsouzený ve Zlonicích na Kladensku ztloukl a znásilnil ještě o dva roky starší ženu, které se však podařilo uniknout.
Kasan sice připouští, že na obou místech byl, skutky, které jsou mu kladeny za vinu, ale popírá. Do Neratovic se prý opravdu vydal krást – s nebohou paní tam podle jeho verze zůstala za zavřenými dveřmi jeho družka Lenka S. Stařence ve Zlonicích prý sám nabídl pomoc, když viděl, že je potlučená (podle jeho verze ji zbili a okradli místní Romové); dokonce podle vlastních slov opravil vypínač na sporáku a nabídl, že pomůže s úklidem…

Takovou obhajobu muže, který si již za násilný čin na důchodkyni spáchaný na severu Moravy počátkem 90. let odseděl 13,5 roku, ale soud nepřijal. „Pán Dvořák, komisař, když mě předváděl na Ruzyni do vazby, mi řekl, že jsem srab a že mi soud neuvěří,“ prohlásil muž, který se narodil na Slovensku s příjmením Cibuľa. „Trest zasloužím, to ano,“ přiznává, že nebyl svatoušek. „Ale jen za to, co jsem udělal. Nikoho jsem nezavraždil ani neznásilnil; nejsem úchylek. Pracoval jsem v Celestince v Kladně, kde dělaly i Moldavanky, Slovenky, Polky a žádné jsem neublížil,“ tvrdí člověk, který zvládal žít střídavě u několika žen, s nimiž se seznamoval prostřednictvím inzerátů – a k tomu ještě dokázal vymetat hospody a krást.

Případ Kasana, jenž od svého zadržení přímo ve Zlonicích trvá na své nevině, ještě bude kvůli odvolání obžalovaného posuzovat Vrchní soud v Praze.