Loni o vánočních svátcích napadl v kralupské čtvrti Lobeček tehdy neznámý pachatel sedmapadesátiletou ženu. Bylo časné ráno, když se k ní blížil zákeřně zezadu.

Podle mělnického policejního mluvčího Václava Tichého útočník ženu chytil nejdříve za nohy a pak za krk. Když na něho statečná žena zaječela, přestal ji otravovat a utekl.

Tehdy nebylo jasné, o co mu šlo. Skoro na tři týdny dal pokoj. V polovině letošního ledna ale zase vyrazil ven…

Byla sobota a do půlnoci už zbývala jen chvíle, když si dvaatřicetiletá žena, vracející se z práce domů, všimla, že ji někdo sleduje. Otočila se a asi metr za sebou spatřila neznámého muže. Ten vzápětí překvapené ženě sáhl pod sukni a snažil se ji osahávat v rozkroku.

Když se mu to nepovedlo, chytil ji za hlavu a pokoušel se jí zakrýt ústa. „Přitom ji zastřeným hlasem vyzýval, aby šla k němu,“ uvedl policejní mluvčí Tichý.

Napadená žena se ale nedala a bránila se. Strkala do něho a volala o pomoc. Násilník se opět lekl a rychle zmizel.

Kriminalisté na základě výpovědi napadené ženy, popisu násilníka a dalších poznatků odhalili, že je pachatelem šestnáctiletý mladík z Mělnicka. Na začátku tohoto týdne ho zadrželi. O dva dny později už se z policejní cely stěhoval do vazební věznice, kam ho poslal soudce.

Mladík, který ve městě spustil lavinu fám o vraždách kralupských žen, je podezřelý ze spáchání trestného čin znásilnění ve stadiu pokusu. Protože jde o mladistvého, může ho podle zákona soud poslat do vězení nejvýš na dva a půl roku.