Událost je v šetření kriminalistů krajského policejního ředitelství. Výjezd záchranářů potvrdila také Petra Effenbergerová, mluvčí středočeské záchranky. „Došlo ke smrtelnému zranění ženy, která na místě podlehla,“ podotkla.

Pachatelé použili střelnou zbraň. „Při loupežném přepadení došlo k použití krátké střelné zbraně. V dané věci kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda, za který pachatelům v případě jejich zjištění a následném odsouzení hrozí trest odnětí svobody v rozmezí 15 až 20 let, nebo výjimečný trest,“ uvedl Zdeněk Chalupa.

Při vyšetřování policisté zajistili kamerové záznamy. „Po jejich vyhodnocení se kriminalistům podařilo zjistit, že je na nich v inkriminované době zachycen pohyb dvou neznámých osob, a to pravděpodobně dvou mladých mužů, oblečených do tmavého oblečení, kteří si obličeje maskují nasazenými černými kuklami,“ řekl k případu Zdeněk Chalupa.

Zdroj: Youtube
Zdroj: Youtube

K přepadení pumpy s nonstop provozem u silnice II/608 mělo dojít uprostřed noci – zřejmě po půl třetí ráno. Policejním detektivům by mohly pomoci jakékoli postřehy motoristů i případných dalších svědků, kteří se mezi druhou a třetí hodinou v okolí přepadené čerpací stanice pohonných hmot pohybovali.

Kriminalisté předpokládají, že by někdo mohl poznat pachatele, které zachytily kamery. „A to podle jejich pohybu, oblečení nebo částečného popisu. Proto se na občany kriminalisté touto formou obracejí se žádostí o pomoc, aby jim pomohli zjistit jejich totožnost,“ podotkl mluvčí středočeské policie.

Poznatky lze policii předat prostřednictvím bezplatného čísla tísňové linky 158. „S ohledem na skutečnost, že k loupežnému přepadení došlo v noční době, kdy je na této komunikaci a jejím blízkém okolí minimální pohyb osob, se kriminalisté touto cestou obracejí na širokou veřejnost se žádostí o pomoc, aby se jim případní svědci, kteří se v inkriminovanou dobu pohybovali v této lokalitě, zejména v blízkosti čerpací stanice nebo projížděli po této silnici č. 608, ozvali prostřednictvím linky 158 tísňového volání Policie České republiky,“ uvedl Zdeněk Chalupa, policejní mluvčí.

Ilustrační foto.
S barvou a štětkou byl přistižen při činu
Ilustrační fotografie.
Policie dopadla nepoučitelného zloděje