Podle středočeské policejní mluvčí Štěpánky Zatloukalové při akci, nazvané Humna, zasahovali mělničtí kriminalisté a krajská zásahová jednotka na několika místech zároveň.

„K zadržení jednoho z pachatelů došlo na silnici mezi Mělníkem a Novou Vsí, u odbočky na Hořín," řekla o pátečním odpoledním zásahu Štěpánka Zatloukalová.

Drogy měl u sebe nejen pětatřicetiletý řidič zastaveného vozu, ale i jeho třicetiletá společnice. „Muž policistům po výzvě dobrovolně vydal sto dvacet gramů pervitinu. Dalších několik gramů drogy bylo v tašce spolujezdkyně, nalezené v autě," doplnila policejní mluvčí.

Ve stejné době zadrželi policisté v nedalekém Lužci nad Vltavou dva muže. A večer následovalo v Mělníku zatčení dalších čtyř lidí.

„Zda jsou zadržené osoby distributory drog, nebo je také vařily, odhalí další šetření mělnických kriminalistů," připomněla Štěpánka Zatloukalová s tím, že už teď je jisté, že zadržená parta zásobovala drogami desítky odběratelů především na Mělnicku.

Při domovních prohlídkách ve dvou bytech a dvou vozech byla zajištěna vedle drog plynová zbraň. S pervitinem byly nalezeny i sušené rostliny, u nichž expertiza odhalí, zda jde o marihuanu.

Někteří ze zadržených lidí mají za sebou podle policistů trestní minulost, zejména krádeže.

„Dva muži, hlavní distributoři jsou stíháni pro zvlášť závažný zločin nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy," uvedla krajská policejní mluvčí a doplnila, že tři z podezřelých skončili ve vazbě.

K případu distribuce drog, ke které docházelo zejména na Mělnicku, sbírali kriminalisté poznatky po dobu půl roku. Podle zástupkyně vedoucího mělnického územního odboru policie Ivany Čížkové-Stehlíkové patří mělničtí specialisté na potírání drogové kriminality v rámci Středočeského kraje k elitním policistům, kteří dosahují mimořádných úspěchů.