Pachatel se nerozpakoval udeřit za bílého dne. „Krátce před polednem dne 30. října si neznámý muž vyhlédl v ulici Kojetická v Neratovicích poštovní doručovatelku, která zde rozvážela poštu na jízdním kole. Pachatel doufal, že rozváží též peníze – a v nestřeženém okamžiku jí odcizil odstavené kolo i se dvěma poštovními taškami,“ přiblížila Johnová okolnosti skutku.

Zprvu se dotyčný mohl radovat: bylo evidentní, že když šlápne do pedálů, okradená žena ho nemá šanci dostihnout. Už mu ale neblesklo hlavou, že svou totožnost stěží utají, jestliže je v místě známý jak falešná pětka. Podle popisu poskytnutého všímavými svědky tak policisté z místního obvodního oddělení měli jasno: jedná se o 36letého recidivistu závislého na drogách. Ten tak již pár hodin po činu seděl u výslechu na služebně. „K věci se přiznal,“ konstatovala Johnová – s dodatkem, že přes nulový zisk nyní v případě odsouzení mohou být ve hře až dva roky vězení.

Velkou měrou přispěla k jeho dopadení pozorná žena, která si v ulici Kpt. Jaroše všimla jeho počínání. „Shodou okolností opět pracovnice pošty,“ poznamenala policistka. Kolo dotyčný odstavil – a tašky, v nichž nenalezl nic, co by ho uspokojilo, zahrabal do hromady spadaného listí.

(hol)