Na místo je přivolali kriminalisté, aby jim pomohli prošetřit oznámení, podle něhož policisté přesně věděli, kde je mrtvola ukryta.

Policie dnes upřesnila původní informace o tom, že na lidské ostatky ve vodárně upozornil anonym. „Oznamovatelem byl muž české národnosti, ročník narození 1974,“ řekla Deníku Soňa Budská ze středočeské policejní správy. Potvrdila ale původní předpoklady, že šlo o člověka, který velice přesně věděl, kde ostatky hledat. Jinak by jejich nalezení bylo velmi obtížné. To potvrzují i hasiči, kteří před jejich vyzvednutím museli odčerpat z nádrže na 120 metrů krychlových vody – a pak do akce nasadit experty se specializací lezce.

„Tělo tam ukryl sám oznamovatel,“ potvrdila Budská. „Podle jeho výpovědi se v únoru roku 2002 pohádal se svým tchánem. Začali se přetahovat o střelnou zbraň. Při tom prý došlo k nahodilému výstřelu a muž narozený v roce 1935 zemřel,“ tlumočila Budská výpověď člověka, který je nyní podezřelý z vraždy. Pitva totiž prokázala, že jeho verze události není zcela přesná a charakter zranění oběti neodpovídá tomu, jak oznamovatel šarvátku popisoval. „Bližší informace ale zveřejňovat nebudeme,“ vzkázal vyšetřovatel případu.

Muž, který oznámil místo, kde byla mrtvola ukryta, pobýval v poslední době v Praze. Nyní je v policejní cele; Okresní soud pro Prahu-východ má dnes rozhodnout o návrhu na jeho vzetí do vazby. Dotyčný sice odmítá, že by vraždil – z jeho výpovědi ale vyplývá, že po údajné strkanici končící před šesti lety smrtí se jako vrah zachoval. Do protokolu uvedl, že mrtvé tělo tehdy zabalil, odvezl ke kryté nádrži na vodu a tam se svého tchána zbavil. Po vyčerpání vody se potvrdilo, že v tomto směru byly jeho informace naprosto přesné.