„Tankoval jste u třetího stojanu? Tak patnáct set korun, prosím." Podobnou frázi slyší řidiči u čerpacích stanic, když platí za načepované palivo. A taková slova slýchávali také od pětapadesátileté ženy, která stávala za pokladnou jedné z čerpacích stanic v Mělníku.

Rozdíl mezi ní a jejími kolegyněmi byl ovšem v tom, že si peníze za benzin nebo naftu často strkala do vlastní kapsy. A trezor na pumpě byl poloprázdný.
Teď však spadla klec. Vychytralá pumpařka může strávit až osm let v chládku. Potvrdil to mělnický policejní mluvčí Václav Tichý.

„Žena v době od začátku loňského května do začátku letošního června v pětatřiceti případech nedala tržbu čerpací stanice do trezoru a nezanesla ji ani to takzvané trezorové knihy. Peníze si nechala pro sebe," konstatoval Tichý a dodal, že si tak podle provozovatele pumpy přišla na více než půl milionu korun.

Policisté nyní zlodějku stíhají pro trestný čin zpronevěra, za který ji u soudu hrozí od dvou do osmi let pobytu za mřížemi. Na verdikt čeká na svobodě. Školení o tom, jak obírat svého zaměstnavatele, možná dostala i o patnáct let mladší žena. Ta byla poněkud skromnější. Provozovatele čerpací stanice v Mělníku, kde pracovala za pultem, během svého působení od letošního června do července okradla 
o patnáct tisíc korun.

Spravedlnosti se tak nevyhne ani tato čtyřicátnice, 
i když si připsala o poznání nižší spropitné než žena 
v předchozím případě. Svého činu možná bude litovat ve vězení, kde může strávit až dva roky.