Při silničních kontrolách odmítal zastavit, najížděl do policistů a pak jim chtěl ujet. Přesně takovými kousky se bavil devětadvacetiletý šofér z Mělnicka, který jezdil zásadně bez řidičáku. Po roce za ním konečně zaklapla těžká vrata věznice.

Už v červnu loňského roku bylo po nebezpečném šoférovi vyhlášené celostátní pátrání. Vyhýbal se totiž vězení, kam měl nastoupit za předešlé delikty. A těch nebylo málo.

Podle mluvčího mělnické policie Václava Tichého na něj byl vydán příkaz k dodání do výkonu trestu hned kvůli několika trestným činům. „Spáchal trestný čin útoku na veřejného činitele a v dalších třech případech vydaly soudy v Praze a okolí příkazy k zatčení pro trestné činy maření výkonu úředního rozhodnutí, řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění a opět útoku na veřejného činitele,“ uvedl mluvčí.

Hříšníka zadrželi mělničtídetektivové na konci minulého týdne v Praze 9 – Čakovicích. V místě svého bydliště se nezdržoval.

Zásah doprovázela také spolupráce se zásahovou jednotkou. „Ještě téhož dne policisté předali zadrženého do věznice k výkonu trestu,“ dodal Tichý.