A auto bylobez dálniční známky. Jinak by ho dálniční policisté nezastavili. Teď toho lituje.

Řidiči, kteří ho cestou potkali, ale mohou být rádi, že jeho jízda záhy skončila. Byl totiž omámený hned třemi typy drog. A neměl řidičák.

Podle dálniční policistky z Nové Vsi Radomily Felgrové zastavila hlídka na devátém kilometru dálnice směrem na Teplice vůz Ford Transit, když si všimla, že na předním skle schází dálniční známka na letošní rok.

Záhy dálniční policisté zjistili, že třiadvacetiletému muži před časem soud zakázal řídit.

Za volant se přitom měl vrátit už za třináct dní. Netrpělivost se mu nevyplatila hned třikrát.

„Ukázalo se, že je to jeho druhý zákaz řízení motorových vozidel. Než mu vypršel první, který dostal za svůj podíl na dopravní nehodě, přistihli ho policisté za volantem pod vlivem drog a následoval další zákaz,“ poznamenala Felgrová.

Pohled do minulosti řidiče vedl dálniční policisty k prověření jeho stavu. Testovací sada Drugwipe zkouškou ze slin odhalila, že má řidič v sobě hned tři různé drogy!

„Navíc měl řidič u sebe sáček se sušenými zelenými rostlinami. Zda šlo o marihuanu, potvrdí, nebo vyvrátí odborné expertízy,“ vysvětlila Felgrová.

Třiadvacetiletý dobrodruh je zatím podezřelý za spáchání dvou trestných činů, maření výkonu úředního rozhodnutí a řízení pod vlivem návykové látky. A je možné, že ho čekají další potíže, pokud se prokáže, že zásobu dalších drog měl u sebe.