Ti po krátkém pronásledování auto zastavili. Dechová zkouška vzápětí odhalila, že má žena v sobě skoro tři promile alkoholu.

Podle mluvčího mělnické policie Václava Tichého je podezřelá z ohrožení pod vlivem návykové látky. „Hrozí jí roční vězení, pokuta nebo zákaz činnosti,“ doplnil Tichý.

Stejného trestného činu se dopustila i další opilá řidička, kterou lapili policisté o víkendu v mělnické ulici Legionářů. „Třiačtyřicetiletá žena za volantem vozu golf nadýchala přes jednu a půl promile,“ uvedl Tichý.

To, že alkohol před jízdou je pro některé řidiče stále běžnou záležitostí, potvrdila i dopravní nehoda nedaleko Záryb. Pětapadesátiletý řidič tam se svým vozem sjel ze silnice do pole. Policistům po nehodě tvrdil, že se lekl neznámého protijedoucího vozidla. Při dechové zkoušce pak vyšlo najevo, že má v dechu přes dvě a půl promile alkoholu.

Spravedlnosti neunikli ani další nezodpovědní řidiči, které v rámci víkendové bezpečnostní akce kontrolovali mělničtí policisté.

Nejvyšší pokutu zaplatil muž, který se dopustil přestupku na železničním přejezdu. Přišel o dva a půl tisíce korun. Mezi další výtečníky patřili dva řidiči, kteří se na silnice vydali v technicky nevyhovujících vozidlech, nebo šofér, který řídil pod vlivem omamných a psychotropních látek.