„Policisté na místě lustrací zjistili, že má vysloveno několik platných zákazů řízení pro všechny skupiny motorových vozidel, a to až do konce října 2019,“ uvedla Markéta Johnová, mluvčí mělnických policistů.

Policisté muže podrobili dechové zkoušce na přítomnost alkoholu. „Přístroj mu opakovaně naměřil více než jedno promile alkoholu. Lékařské vyšetření spojené s odběrem krve a moči odmítl,“ řekla k výsledku policejní mluvčí. Policisté tedy muže podezřívají hned ze dvou trestných činů. „Z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Za mřížemi by mohl skončit až na dvě léta,“ uvedla Markéta Johnová.

Další případ se týká osmatřicetiletého řidiče vozidla Kia. Tam kontrolovala řidiče prvosledová hlídka. „I on řídil i přes to, že má několik platných zákazů řízení. Následně ho policisté vyzvali k dechové zkoušce, ta byla negativní. Orientačnímu testu na drogy se odmítl podrobit,“ uvedla mluvčí Markéta Johnová.

Tím se dopustil přestupkového jednání, poznamenala Markéta Johnová. „To s ním po zadokumentování a provedení všech potřebných úkonů vyřeší příslušný správní orgán. Kromě trestu za přestupek mu hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta za přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ dodala Markéta Johnová za mělnické policisty.