Na odpadkovém koši v mělnické Nemocniční ulici si o víkendové noci vybíjel svůj vztek devatenáctiletý mladík z Mělnického Vtelna. Jeho hlasitému běsnění udělali přítrž teprve mělničtí strážníci.

A i ti s rozzuřeným vandalem měli co dělat. Byl arogantní a na výzvu hlídky, aby předložil občanku, se choval agresivně a vyhrožoval jim fyzickým napadením. Strážníci nakonec útočníka zpacifikovali a nasadili mu pouta. Pak ho odvezli na služebnu státním policistům.

Podle ředitele mělnické městské policie Ladislava Hošmánka byl muž pod vlivem alkoholu či jiné návykové látky. „I na policejní služebně se muž choval velmi arogantně a obě hlídky slovně napadal,“ uvedl Hošmánek. „Muž sdělil, že koš rozkopal z důvodu svého vyznání k hnutí skinheads a jelikož byl Romy napaden jeho kamarád, svůj vztek si vybil právě na odpadkovém koši,“ dodal ředitel městské policie.

Mladíkova bojovnost nebrala konce. Křičel, že jen co ho policisté propustí, zapálí další koše a s nimi také kontejnery. Policisté pravděpodobně budou jednání muže šetřit jako přestupek. Ve vyšetřování případu stále pokračují.