Smrtí čtyřicetiletého muže skončila noční rybářská výprava k Labi. K tragédii, ve kterou se změnilo letní dobrodružství, možná přispěl i alkohol.

Dva muži svorně rybařili v noci ze středy na čtvrtek u výpusti u mělnické elektrárny v Horních Počaplech, kterou do Labe plyne teplá voda. Pak však jeden z nich spadl z lávky do vody a zmizel. Kamarád se ho sice snažil zachránit, bylo to ale marné.

Volal proto hasičům, kteří k řece u elektrárny záhy dorazili spolu s policisty. „Na pátrání po pohřešovaném rybáři se podíleli hasiči se záchrannými čluny, policejní hlídky se služebními psy i vrtulník s termovizí,“ řekla o nočním zásahu mělnická policejní mluvčí Markéta Johnová. Muže ale záchranáři v řece ani na břehu nenašli. Do pátrání se ráno zapojil i policejní poříční oddíl. „Po poledni nalezli potapěči tělo utonulého rybáře ve vodě,“ řekla policejní mluvčí.

Dechová zkouška odhalila, že kamarád nešťastného muže měl v sobě přes dvě promile alkoholu. Zda popíjeli u vody společně a k smrti rybáře přispěl alkohol, ukážou až výsledky nařízené soudní pitvy. „Příčina smrti čtařicetiletého muže je předmětem vyšetřování,“ doplnila Johnová.